Eesti  | English  
News
Summer of Startups'14 võitja on SleepCatch (CEBE teadur Mairo Leier)

Startup Garage kuulutas välja Summer of Startups'14 võitja. Konkursi lõpuüritusest võttis osa enam kui 100 inimest, kuulati Yrjö Ojasaart rääkimas startupide trendidest ning samuti tegid kõik meeskonnad ettekanded.

Summer of Startups'14 võitjameeskond on SleepCatch, mille süsteemiarenduse eest vastutab Arvutitehnika instituudi nooremteadur Mairo Leier.

Konkursi alguses arendas SleepCatchi meeskond monitoorimise seadet, mis mõõdab ja lindistab beebide unekvaliteeti, südame löögisagedust, hingamist ja vere hapnikusisaldust. Suve jooksul testiti algset ideed ja meeskond tuli välja uudse sensorseadmega, mis mõõdad laste kehatemperatuuri. Demopäeval oli meeskonnal valmis töötav prototüüp ja nad demonstreerisid publikule oma suure töö tulemust.

Summer of Startups on 9-nädalane ettevõtlusprogramm varajases staadiumis tehnoloogiapõhistele tiimidele ja äriideedele. Konkursi eesmärk on toetada ja kiirendada ideede arenguid. Summer of Startup on osaliselt finantseeritud EAS-i Euroopa Sotsiaalfondi poolt.

Rohkem infot: